Endermologia w Petit SPA

Endermologia Targówek

Zmagasz się z nadmiarem cellulitu? Ćwiczysz, ale czujesz, że Twoja sylwetka dalej nie wygląda tak, jak powinna? Czasami nawet dieta i dobry trening nie wystarczą. Wtedy przyjemne i skuteczne rozwiązanie czeka na Ciebie w Petit SPA. Mówimy o zabiegu endermologii. Co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą?

Endermologia w PetitSpa

Endermologia to mechaniczny masaż podciśnieniowy. Oddziałuje na tkankę łączną organizmu i może być stosowany jako zabieg pielęgnacyjny zarówno twarzy, jak i ciała, z wyłączeniem piersi. Mechaniczny zabieg połączony z działaniem podciśnienia wspomaga metabolizację nadmiernej tkanki tłuszczowej, co w rezultacie prowadzi do stymulowania wytwarzania włókien kolagenowych. Oznacza to, że Twój organizm będzie naturalnie pozbywał się tłuszczu – jednocześnie osiągniesz efekt gładkiej i jędrnej skóry. Endermologia to świetny sposób na cellulit – i nie chodzi tylko o względy estetyczne. Nieregularnie rozlokowane komórki tłuszczowe połączone tkanką włóknistą mogą uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne, prowadząc do powstawania bolesnych obrzęków. Endermologia to zabieg, który poprawi zarówno Twój wygląd, jak i stan zdrowia. Co więcej, nadaje się nie tylko do modelowania sylwetki. Masaż podciśnieniowy można stosować również na twarz – prowadzi do jej ujędrnienia, odmłodzenia i poprawienia konturu. Po endermologii wyjdziesz z Petit SPA uśmiechnięta i szczęśliwa. Zabieg nie tylko przynosi znaczące efekty wizualne, ale jest bardzo przyjemny i ma działanie relaksacyjne – wybuch endorfin masz gwarantowany! Endermologia sprawdza się nawet w leczeniu bóli mięśni i uszkodzeń więzadeł oraz ścięgien!

Jak wygląda zabieg

W przypadku endermologii całego ciała, pacjent zakłada ciasny kombinezon, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą używaną do przeprowadzania zabiegu. Sprzęt, z którego korzystamy w Petit SPA, jest sterowany komputerowo i składa się z dwóch rolek oraz komory ssącej. Dzięki ciśnieniu wytwarzanemu w komorze, fałda skóry dostaje się między rolki – dzięki temu jesteśmy w stanie oddziaływać na głębokie warstwy skóry i stymulować jej naturalne właściwości regeneracyjne. Najbardziej intensywny masaż przeprowadza się zazwyczaj w najbardziej newralgicznych i narażonych na powstawanie cellulitu miejscach – udach, pośladkach czy brzuchu. Zdecydowanie najdelikatniejszym rodzajem zabiegu jest z kolei endermologia twarzy.

Przeciwwskazania

Choć endermologia jest z reguły zabiegiem bezpiecznym, istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Należą do nich między innymi:

  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
  • żylaki,
  • przepuklina brzuszna,
  • tłuszczaki,
  • choroba nowotworowa.