Zabiegi modelowania ust w Petit SPA

Powiększanie ust Targówek

Kwas hialuronowy występuje w każdym organizmie żywym. Obok kolagenu jest jednym z głównych składników skóry. Wykorzystuje się go w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Teraz w Petit SPA i Ty możesz się przekonać o jego niezwykłych właściwościach.

Kto i jak korzysta z powiększania ust?

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet i nie tylko! W Petit Spa młodzi pacjenci najczęściej decydują się na korektę i powiększenie mniejszej z warg. Osoby starsze preferują wykorzystanie kwasu hialuronowego do uwypuklenia konturu ust, który z wiekiem może się stawać mniej wyraźny. Powiększenie ust spowoduje również zanik okolicznych zmarszczek, zarówno mniejszych, jak i większych, co gwarantuje uniwersalny efekt odmłodzenia.


Przebieg zabiegu

Zabieg modelowania ust w Petit SPA nie wymaga specjalnych przygotowań. Często jest on zaliczany do tzw. “zabiegów lunchowych”. Nazywane są tak, ponieważ są dość proste do wykonania i szybkie. Sam zabieg wykonywany w okolicy ust może być nieprzyjemny, dlatego z reguły stosuje się znieczulenie, analogiczne do tego, które możemy znać z wizyt u stomatologa. Czasami podaje się anestetyk w formie zastrzyku, jednak zdecydowanie popularniejszą formą są kremy – wtedy jednak na zabieg trzeba przygotować nieco więcej czasu, poniewaz te zaczynają działac po dopiero około 40 minutach. Następnie przechodzimy do właściwej części modelowania, czyli ostrzykiwania ust kwasem hialuronowym zawartym w specjalnych ampułkach. Zaletą tego zabiegu jest fakt, że nie ma on jednolitego efektu – ten jest zależny od indywidualnych oczekiwań pacjentki. Wykonując modelowanie ust w Petit SPA, wyjaśnij wizażystce jaki efekt chcesz osiągnąć. Dzięki zabiegowi możesz:

  • Powiekszyć usta
  • Wywinąć je
  • Wyrównać asymetrię
  • Przywrócić odpowiednie proporcje między wargami
  • Unieść kąciki co nada twarzy promiennego wyglądu.

Kwas hialuronowy po czasie ulega rozpadowi, jednak nie znaczy to, że szybko będziesz musiała udać się na kolejną sesję. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do nawet 12 miesięcy. Sam implant wstrzyknięty w usta jest praktycznie niewyczuwalny – nie będzie Ci przeszkadzał w jedzeniu i stwarzał dyskomfortu. Jedynie tuż po zabiegu pojawić się mogą niewielka opuchlizna i krwiaczki – jest to jednak zupełnie naturalna reakcja organizmu na igłę. Po zabiegu modelowania ust w Petit SPA powinnaś przez jakiś czas unikać ekspozycji na mocne ciepło i światło – przez około 3 dni unikaj słońca, sauny czy solarium. Nie powinno się również mechanicznie uszkodzić miejsc iniekcji. Nawet jeśli tuż po modelowaniu czujesz lekki dyskomfort, nie dotykaj i nie masuj okolic ust.


Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją osoby, które powinny odpuścić sobie ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, występują u Ciebie stany zapalne lub infekcje skóry – nie zapisuj się na zabieg. Jest także grupa osób wrażliwych na kwas hialuronowy – te również nie mogą skorzystać z powiększania ust.